PSAC12R-075
Part No
PSAC12R-075
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 12W
Stock
239
Approval Agency :
CB, CE, C-Tick, cULus
Current - Output (Max) :
1.6A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 1
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
7.5V