WR9QA2540USB23NMR6B
Part No
WR9QA2540USB23NMR6B
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 5.1V 13W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, SIQ, UKRSepro
Cord Length :
Current - Output (Max) :
2.54A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB A Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
13 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5.1V