PSAA20R-050L6-R-CR1
Part No
PSAA20R-050L6-R-CR1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 20W
Stock
250
Approval Agency :
AS/NZS, CCC, cULus, IEC
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
Multi-Blade
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
10mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
20 W
Product Status :
Active
Standard Number :
GB17625.1-2012; GB4943.1-2011; GB/T9254-2008; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V