FSP090M-RHA
Part No
FSP090M-RHA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 90W
Stock
112
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
7.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
90 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V