FSP330-AJAN3
Part No
FSP330-AJAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19.5V 330W
Stock
49
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Approval Agency :
CB, CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
16.9A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
500mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
330 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19.5V