WR9QD660LCP-N(R6B)
Part No
WR9QD660LCP-N(R6B)
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 6W
Stock
105
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
BSI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, FCC, GS, LPS, PSE, RCM, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
660mA
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
9V