ICM48-360
Part No
ICM48-360
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 36V 48W
Stock
242
Current - Output (Max) :
1.33A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
48 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
36V
Datasheets
ICM48-360
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W