FSP250M-KAA
Part No
FSP250M-KAA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Stock
68
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
10.42A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V