AQM250PS24-C2
Part No
AQM250PS24-C2
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 250W
Stock
40
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Current - Output (Max) :
10.4A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
IP22
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
250 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V