AQ15E-050A-H
Part No
AQ15E-050A-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Stock
108
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
15 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V