SWM12-5-EV-MUB
Part No
SWM12-5-EV-MUB
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, TUV, UL
Current - Output (Max) :
2.4A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB Micro
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
C22.2 No. 60601-1; 55024; 55032 Class B; 60601-1; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V