SLE90S1903F01
Part No
SLE90S1903F01
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 89W
Stock
461
Approval Agency :
CB, CCC, CE, CSA, cULus, cURus, GS, KC, TUV, UL
Current - Output (Max) :
4.7A
Form :
Desktop (Class I), Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C6, IEC 320-C14, IEC 320-C18
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Power (Watts) :
89 W
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V
Datasheets
SLE90S1903F01
Manufacturer related products
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 600MA
    BATT CHARGER DESKTOP 12V 2.5A
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 400MA
    BATT CHRGR WALL MOUNT 12V 300MA
    BATT CHARGER WALL MOUNT 6V 600MA