FSP084-DHAN3
Part No
FSP084-DHAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Stock
176
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max) :
7A
Efficiency :
89%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
84 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Size / Dimension :
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V