SDI120G-19-U-P51
Part No
SDI120G-19-U-P51
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Stock
40
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, UKCA
Current - Output (Max) :
6.3A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
120 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
19V