SDI90-12-U-P6
Part No
SDI90-12-U-P6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
Stock
630
Approval Agency :
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
7A
Efficiency :
Level VI
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
84 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V