AMA5UU3-050100Y
Part No
AMA5UU3-050100Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 5W
Stock
265
Approval Agency :
CE, IEC, UL
Cord Length :
Current - Output (Max) :
1A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
USB A Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
5 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V