GSM06E18-P1J
Part No
GSM06E18-P1J
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 6W
Stock
172
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, TUV
Current - Output (Max) :
330mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V