WSU135-2660
Part No
WSU135-2660
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 36W
Stock
35
Current - Output (Max) :
2.66A
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
36 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
13.5V
Datasheets
WSU135-2660
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD