WSU135-0880-13
Part No
WSU135-0880-13
Description
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 12W
Stock
72
Current - Output (Max) :
880mA
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
13.5V
Datasheets
WSU135-0880-13
Manufacturer related products
    CMC 16MH 2.6A 2LN TH ESD
    CMC 2MH 7.5A 2LN TH ESD
    CMC 1MH 20A 2LN TH ESD
    CMC 2.4MH 17A 2LN TH ESD
    CMC 4MH 14.5A 2LN TH ESD