GSM25B12-P1J
Part No
GSM25B12-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 25W
Stock
54
Approval Agency :
CB, CE, cRUus, TUV
Current - Output (Max) :
2.08A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
25 W
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V