TR9CE5410CCPCIMR6B
Part No
TR9CE5410CCPCIMR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 65W
Stock
80
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro
Current - Output (Max) :
5.41A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
60601-1-11; 60601-1-2; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V