FSP065M-DBA
Part No
FSP065M-DBA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Stock
50
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, FCC, TUV, VCCI
Current - Output (Max) :
3.43A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V