TR9CZ9470CCPIMR6B
Part No
TR9CZ9470CCPIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 180W
Stock
40
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
9.47A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
180 W
Standard Number :
60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V