PPL24U-480
Part No
PPL24U-480
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 24W
Stock
73
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus, IEC
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
24 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
48V