L6R65DM-190-C8
Part No
L6R65DM-190-C8
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Stock
11
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cULus, EN, FCC, TUV
Current - Output (Max) :
3.43A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V
Datasheets
L6R65DM-190-C8
Manufacturer related products
    THREE-PHASE EMI FILTER 480V 60A
    AC/DC CONVERTER 12V 100W
    AC/DC CONVERTER 12V 60W
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
    AC/DC CONVERTER 12V 40W