GP25B13D-R1B
Part No
GP25B13D-R1B
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DSKTP ADAPTER 5V +/-12 28W
Stock
42
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CBE, CE, cULus, GS
Current - Output (Max) :
2.5A, 1A, 300mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
DIN, 5 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
28 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V, 12V, -12V