SDI160G-19-U-P51
Part No
SDI160G-19-U-P51
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 160W
Stock
21
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
EN, FCC, PSE, UL
Current - Output (Max) :
8.4A
Efficiency :
90%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
160 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
55024; 55032 Class B; 61000-3-2; 61000-3-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V