AQM300PS48-C2
Part No
AQM300PS48-C2
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 300W
Stock
23
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, CSA, TUV, UKCA, UL
Current - Output (Max) :
6.25A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
IP22
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
Input Type :
Cord
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Rectangular, 6 Position
Polarization :
Power (Watts) :
300 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V