FSP065-DWAN3
Part No
FSP065-DWAN3
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 65W
Stock
60
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Current - Output (Max) :
1.2A
Efficiency :
89%
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
150mW
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
54V