EDP65-15-MB1-100
Part No
EDP65-15-MB1-100
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
Stock
95
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, cURus, FCC, UL
Current - Output (Max) :
4.3A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V