FSP065-DBCM1
Part No
FSP065-DBCM1
Manufacturer
FSP Technology
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
Stock
98
Manufacturer :
FSP Technology
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
3.43A
Efficiency :
87%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V