ALM120PS19C2-8
Part No
ALM120PS19C2-8
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 120W
Stock
7
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, CSA, KC, PSE, TUV, UL
Current - Output (Max) :
6.32A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
120 W
Standard Number :
60601-1; 62368-1
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V