PSAC30U-480L6
Part No
PSAC30U-480L6
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 30W
Stock
27
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
625mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Active
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V