TR9WX375T00-IMR6B
Part No
TR9WX375T00-IMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 18W
Stock
59
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Current - Output (Max) :
375mA
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C18
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Polarization :
Either
Power (Watts) :
18 W
Standard Number :
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 61558-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V