TR9KG2660LCP-N(R6B)
Part No
TR9KG2660LCP-N(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 40W
Stock
29
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, EAC, FCC, LPS, PSE, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
2.66A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
40 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V