RR9KB3865T00NAIMR6B
Part No
RR9KB3865T00NAIMR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
ACDC DSKTP/WALL MT ADP 5.95V 23W
Stock
46
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, RCM, S-Mark, UKRSepro, UL, VCCI
Current - Output (Max) :
3.86A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop, Wall Mount (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8, Multi-Blade (Single Blade Included)
Input Type :
Cord (Sold Separately), Multi-Blade (Single Blade Included)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Polarization :
Power (Watts) :
23 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
1310; 60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5.95V