SDI40-24-U-P5
Part No
SDI40-24-U-P5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 41W
Stock
9
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EN, FCC, IEC, RCM, SIQ, TUV, UL
Current - Output (Max) :
1.7A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
41 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61204-3
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V