AQ45A-5CKA-H
Part No
AQ45A-5CKA-H
Manufacturer
PHIHONG USA
Description
ACDC WALL MNT ADP 5V/12V/20V 45W
Stock
23
Manufacturer :
PHIHONG USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3A, 3A, 2.25A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 45°C
Output Connector :
USB C Receptacle
Polarization :
Power (Watts) :
45 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V/12V/20V