GSM18U48-P1J
Part No
GSM18U48-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 18W
Stock
52
Approval Agency :
CB, cRUus, TUV
Current - Output (Max) :
375mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-25°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
18 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
48V