AMA90DR4-240037Y
Part No
AMA90DR4-240037Y
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Stock
3
Approval Agency :
CE, UL
Current - Output (Max) :
3.75A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 45°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
90 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V