GSM40A07-P1J
Part No
GSM40A07-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 7.5V 40W
Approval Agency :
CB, CE, cURus, TUV
Current - Output (Max) :
5.34A
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
40 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
7.5V