TR9CZ3250T00CIMR6B
Part No
TR9CZ3250T00CIMR6B
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 20V 65W
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, LPS, PSE, S-Mark, UKRSepro
Current - Output (Max) :
3.25A
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Polarization :
Positive Tip, Negative Sleeve
Power (Watts) :
65 W
Standard Number :
60601-1-11; 60601-1-2; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
20V