TR9KX3333T00-IM(R6B)
Part No
TR9KX3333T00-IM(R6B)
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 180W
Applications :
Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cETLus, EAC, ETL, PSE, S-Mark, UKRSepro, VCCI
Current - Output (Max) :
3.33A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-10°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug Kit, (1.3mm x 3.5mm, 2.1mm x 5.5mm, 2.5mm x 5.5mm)
Polarization :
Either
Power (Watts) :
180 W
Standard Number :
60335-1; 60601-1-11; 60601-1-2; 60950-1; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
54V