DTM110PW360C8
Part No
DTM110PW360C8
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 110W
Stock
1
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial), Medical
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
3.06A
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C
Output Connector :
Power DIN, 4 Pin
Polarization :
Power (Watts) :
110 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
36V