AKM45US18C2
Part No
AKM45US18C2
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 48W
Current - Output (Max) :
2.66A
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8, Polarized
No Load Power Consumption :
75mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
48 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V