PDM30US15
Part No
PDM30US15
Manufacturer
XP Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
83%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
30 W
Product Status :
Last Time Buy
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
80 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V