WR9MI500LCPIMFR6B
Part No
WR9MI500LCPIMFR6B
Manufacturer
GlobTek, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Manufacturer :
GlobTek, Inc.
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
Medical
Approval Agency :
CB, CE, EAC, Ukraine, VCCI, WEEE
Current - Output (Max) :
500mA
Efficiency :
Level VI, CoC Tier 2
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
CEE 7/16
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 50°C
Output Connector :
USB C
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
Europe
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V