KTPS12-18007WA-VI-P2
Part No
KTPS12-18007WA-VI-P2
Manufacturer
Kaga Electronics USA
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 12W
Manufacturer :
Kaga Electronics USA
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cUL, PSE, UL
Current - Output (Max) :
670mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
12 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 240 VAC
Voltage - Output :
18V