SMI6-12-K-P6R
Part No
SMI6-12-K-P6R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Approval Agency :
CB Scheme, CCC, CSA, EAC, EN, FCC, IEC, KC, RCM, SIQ, TUV, UL
Current - Output (Max) :
500mA
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
6 W
Standard Number :
C22.2 No. 60950-1; 55024; 55032 Class B; 60950-1; 61000-3-2; 61000-3-3; 61204-3; 62368-1
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V