PEAW6NA-10-B1
Part No
PEAW6NA-10-B1
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC, LPS, TUV
Current - Output (Max) :
1.2A
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
100mW
Operating Temperature :
0°C ~ 60°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
6 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
5V
Datasheets
PEAW6NA-10-B1
Manufacturer related products
    AC/DC CONVERTER 24V 10W
    AC/DC CONVERTER 15V 25W
    AC/DC CONVERTER 24V 30W
    AC/DC CONVERTER 5V 5W
    AC/DC CONVERTER 12V 5.04W